?>

Tájékoztatás a januári rezsistopról

Tájékoztatjuk Tisztelt Ügyfeleinket, hogy az év eleji rendkívüli hideg időjárás miatt Magyarország Kormánya rezsistopot vezetett be a magyar családok védelme érdekében. Az egyszeri intézkedés a távfűtéses lakásokban élőket is mentesíti a megemelkedett januári fogyasztás okozta többletterhek alól.

A kapcsolódó jogszabály – 12/2026. (II.3) Korm. rendelet – alapján lakossági ügyfeleinknek csak a szolgáltatási díj alapdíj nélküli részének 30 százalékkal csökkentett értékét kell megfizetnie 2026. januárjára. A rezsistopban érintett időszakra (2026.01.01.-2026.01.31.) vonatkozó hődíjat tartalmazó számláját ezzel a csökkentett értékkel állítjuk ki.

Az árkedvezmény automatikusan jár a jogszabályban meghatározott kedvezményezetti körnek, annak érvényesítéséhez a fogyasztó részéről külön nyilatkozatra szükség nincs.

Társaságunknál a fenti rendelet alapján a 2026. február havi távhőszolgáltatási számlák a következőképpen kerültek kiállításra:

A 2026. január havi fűtési hődíj nettó 2.469 Ft helyett a 30%-kal csökkentett, 1728,3 Ft egységáron került számlázásra.

A2026. január hónapban már kiszámlázott vízfelmelegítési hődíj egységára a 2026. február havi távhőszolgáltatási részszámlákban került korrigálásra, nettó 493 Ft egységárról nettó 345,10 Ft egységárra csökkent.

A 2026. január hónapra rögzített díjfizető változások és használati melegvíz rendkívüli elszámoló számlák esetében az árak korrekciója időarányosan a 2026. február havi részszámlákban történt meg.

Tájékoztatjuk azon fogyasztóinkat, akiknél havonta részszámlák készülnek, ott részben a februári számlában, részben pedig majd az elszámoló számlában kerül érvényesítésre teljes mértékben az árkedvezmény.